Yanlış anlaşılmadan akıp gitmek (dostluk)


 

Ayrıntılı şakaların insana keyif vermesiyle başlayan bir muhabbetin ardından, başka bir arkadaşın ağzında despot duran bir cümlenin dostun ağzından yüzyılın en güzel esprisi olarak kavrıyorsa bilinçaltınız, cennet kahkahalarını duydunuz demektir.

 

Hayat mücadelesi enkazında kalmış, iki kişi arasında geçerken her şey güzelken, bireysel başarı sağlamak için harcanmış, körelmiş içi dolu iken boşaltılmış, tek kişinin gayretiyle bir yerlere gelmiş, gelirken içi nefret dışı sevgiyle dolmuş, pasta gibi cıvıklaşmış dostluklar da var ki o konu buranın yeri değildir.

 

Onlar (dostlar) yerli yerindedir, iç dünyaları aynıya yakındır, dışarıdan bakıldığın da karışık olabilir. Bir gün derler, saç başta güzel, diğer gün derler saç tarakta güzel, iç mihraklarına girmeden anlaşılabilir mi? Zor.

 

İyi günlerinde de dostları vardır, gülerler eğlenirler başkalarıyla, paylaşırlar güzel şeyler işte. Kötü günler başına geldiğinde toplanırlar ikisi, sadece ikisi. Konuşup da rahatlamak için dersen yanılırsın! susmak için… Sanma ki derdi paylaşmak için, derdi sırtlamak için…

 

Bir de şöyle bir şey var: hani edep edepsizden öğrenilir ya, böyle işlerde dostlukta, dost bildiklerinden öğrenilir. (elde edersen bir şeyi kaçar değeri, burada kesiyorum o yüzden, ha ağzına bal sürdüysem ne ala.  furkandede.net kafanla dalaştığında sana yardım edebilir.-)


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.