Türkiye hızla yukarılara doğru tırmanıyor!


 

 

Türkiye’de servetin yüzde 78’i en zengin yüzde 10’un elinde… Geri kalan yüzde 22’lik payı yüzde 90’lık grup paylaşmak için kendini yiyip duruyor. Kredi kartının asgarisini ödemişsen ne mutlu sana. 
 
Türkiye 14 yıldır gelir adaletsizliği ile hızla yukarılara doğru tırmanıyor. 


Dünyada ise hangi ülke ne kadar fakir ise yöneticileri ise Escort ilan Mersin o kadar zengin.

Şöyle bir olay çağrışım yaptı bende.  Bir maç sonrasında yabancı uyruklu bir futbolcuya spiker soruyor maç nasıldı diye; futbolcu çok sinirli bir şekilde “bu hakem manyak hep bize kart gösteriyor” dedi. Spiker uyardı ceza alabilirsin diye. Futbolcu hemen atladı “ben türkçe az biliyo manyan ne demek türkçede bilmiyo ben”. Çarkın dönsünde, günde ne kadar çark ettiğin önemli değil, önemli olan işinin bir şekilde yürümesi kime ne olursa olsunculuk. Bu arada culuk dedim de aklıma geldi. Bu hindilerde düşündükleri için meşhur olmuşlar ama konuşamadıkları için hiçbir işe yaramıyor maalesef, niye mi? papağan konuşuyor ve hindiden yüzde 78 daha pahalı.

Sonuç:  Eşi ‘yemek yok’ deyince kendini astı 

Ve haberin altında sadece bir tane yorum var. O da şu: Şu haberden duyduğunuz utanç yüzünden hiç yorum yapamadınız değil mi?  Bu haber 166 bin kere okunmuş. Ve hiç yorum yapılmamış. 


One Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir