Takva


 

yağmur

Allah’ın 99 ismi vardır, kim onları ezberlerse cennete girecektir derler.  Gerçek o dur ki; ezberlerse değil o isimlerin ışığında yaşayabilirse cennete girecektir. Elbetteki yaşamaktır önemli olan. Kim hücre hücre sindirirse bu gerçekleşir.

Büyü yapan büyü yaparken Allah’ın ayetlerini kullanıldığı için lanetlenmiştir. Bir kötülük yaparken en güzel şeyi alet etmek işin lanetlenmesine sebep olmuştur.  Gördüklerimiz duyduklarımız bizi daha kaliteli yapmak için çaba sarf etsin. Alimler yana yana ağlaya ağlaya gittiler ahirete. Bir ömür çalıştılar Allah’a yürürken cenazesinin kılınmadığı alimler oldu. Biz neyin peşindeyiz? cenazesi kalabalık olan daha mı iyi?

Anlam ruhtur çünkü kendimizi işin içinden alırsak sadece maddemiz kalır. Takvanın yerine Mersin eskort bayanlar züht konulursa anlam ortadan kalkar. Takva da ezber yoktur kafadan yorum yapmak yoktur bilakis bilinç vardır. Bir bilinç ve sorumluluk halidir onun için hayret etmek güzeldir.

Takva; yavru antiplop için artık çok geç vaktidir, dilin ucunda kelimelerin intihar etmesine ses çıkarmamaktır, ölüm için ayırmaktır geceleri.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir