Şeyh Ahmed Yasin


 

Şeyh Ahmed İsmail Hasan Yasin, doktor Abdülaziz El Rantisi ile birlikte Filistin’in bağımsızlığı için mücadele veren Hamas’ın kurucusu bu fotoğrafı çektirmiş. Normalde böyle poz verecek bir adam değildir, mütevazidir. Filistin’in tarihinde en önemli adamdır ve tekerlekli sandalye ile otururken dahi düşmanlarına korku salmıştır. Neden böyle bir fotoğraf çektirdin diye sorduklarında. Fotoğrafı çeken gardiyan bir Yahudi idi o yüzden böyle bir fotoğraf çektirdim demiş.

Bir kişi dünyayı değiştirir derler ya o kişi işte bu. Bir anne bir çocuktan bir Kudüs yapmış ve kötüler onu öldürmek için sıraya girmiş. Nitekim bir cami çıkışında İsrail’in attığı füze sonucu hayata gözlerini yummuş tam 13 yıl olmuş.

Şeyh Ahmed ile Mandela gibi 10 kişi dünyaya barışı dayatsa dünya başka bir yer olur. İki liderinde ortak tarafı uzun yıllar hapishanede kalmaları. İntifada ve özgürlük için motor görevi görmeleri. Bu kargaşa içerisinde, bu kadar dönek içerisinde yol almak hiçte kolay olmamıştır.

Şeyh Ahmed Yasin Sözleri

*Allah’ım! Ümmetin suskunluğunu sana şikayet ediyorum.

*Türkiye İslam aleminin başına geçsin. Siz o zaman görün.

*Yakında bizim ölümlerimizi duyacaksınız, o zaman alınlarımızda şu yazılacak: ”Bizler direndik! İleri atıldık ve kaçmadık.”

*Cehaletle zafer elde edemeyiz. Dini,dünyayı ve ahireti kuşatacak bir ilimle ancak zafer elde edebiliriz.

*Siz ey Müslümanlar!Suskun ve aciz,helak olmuş ölüler. Hiç mi kimse yok, Allah için ve ümmetin namusu için kızacak?


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.