Sevgi“Sevgi” her zaman korunmak ve kendini sağlamda tutmak ve ruh olarak dingin olmakla eş anlamlıdır. Karşındaki seversen sana zararı olmaz ve korkudan emin olursun.

Sadece bu kadar mı “Sevgi” haz almak, tatmin olmak, önemsenmek, merak edilmek, ilgi görmek ve takdir edilmek tüm bunların ham maddesidir. Sevgi olayı tam sağlandıktan sonra ortaya çıkan etkenlerdir bunlar. Küçüklükten beri beynimizin içine kodlanan tek şeydir sevgi. Ya da tam tersi sevgisizlik, sevgisizlikte yine sevgi yokluğundan meydana Mersin bayan gelmektedir. Yaşayan bütün yetişkinler sevgi ile büyümüş ve yoğrulmuştur. Burada insan kendine sormadan edemiyor, madem bu kadar sevgi ile yoğrulduk dünyanın durumu neden böyle? Yine cevap aynı yerden geliyor; sevgiyi farkındalık olarak düşünmediğimizden, hafife aldığımızdan. Ne kadar hafife alırsak o kadar büyüyor ve kendini gösterme gayret ediyor sevgi. Hayat küçük şeylerden oluşur, sen seversen büyük olurlar.

“Sevgi” olmazsa sabah işe gitmek için erkenden kalkamazsın, işini çok sevdiğin için değil parayı sevdiğin için erkenden kalkarsın. Sevgi olmazsa gezmezsin dolaşmazsın, kimseyle bir şeyler hakkında konuşmazsın, insan çoğu kez sevdiği şeyler hakkında konuşur ve tartışır. “Sevgi” de çapına göre fedakarlık ister, uğrunda fedakarlık yapmayan çile çekilmeyen sevgide kalbe yüktür bir yerden sonra. En mükemmel cinayet bir sevgiyi söndürmektir. Adı konulmamış bir cinayet gibi görünse de, kimse farkına varmasa da kaybeden hep sevgiyi sonlandıran olur sonunda.

 


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir