Sakınmamız gerekenler


Günlerce binlerce defa TV’deki reklamları izle, kredi al, bonibon ye mutlu ol, İphone al mutlu ol, Ağaoğlu’nun akıllı evlerine ağzının suyunu akıt. Ne oldu paran mı bitti, evde kal TV izle, internet bağımlısı ol, bunalıma gir, ne denirse onu yap, karakterini bitirmek için uğraşsınlar, başarsınlar. 

Toplum olarak hep böyleyiz, dünyaya yalan bilgiler dağıtırken bizi teğet geçmiyor maalesef. Batılı kalıp itaatkar çocuk yetiştirmeye devam et, elitler yanlış yolda olursa olsun sen onları takip et. Kalkıp birine sormaya gerek yok! ne yapayım? ne yapayım? diye, her şey senden önce hazır seni bekliyordu, tam zamanında geldin, gençlik bir kere yaşanır gel, bunlar yaşatır seni, şunu almamışsın, bunu denememelisin, bunları alman demek yenilik demek, merak etme bunların hepsi dost teknoloji, hayat paylaşınca güzel, bi biskrem versem çay içermiyiz? en güzel çay doğuş çay.

Bir çocuk düşünün, sürekli tokat atılıyor, aşağılanıyor, dövülüyor. Yiğit kendinden emin bir çocuk olsa da artık eli hep başını korumak için sakınır. Türk milleti olarak ayağa kalkmak için ilk önce aşağıdaki milyonlarca kişiyi sakınmaktan kurtarmak lazım.

Kredi kartını 800.000 kişi ödeyemiyor

Tüketici kredisini 120.000 iş yeri ödeyemiyor
182.000 Kobi batık
Karşılıksız çek 900.000
protestolu çek bir milyon üzeri


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.