Polonezköy’de Bir Haftasonu


 

Polonezköy İstanbulluların ve şehir dışından gelenlerin şehir karmaşasından uzaklaştıkları ve huzur buldukları güzel bir beldedir. İstanbul’a 30 kilometre uzaklıkta olup dört mevsim gezilebilecek bir yer olan Polonezköy, doğa ile iç içe en gözde turistik merkezlerdendir. Ziyaretçilerin yürüyüş yapabildiği, bisikletlerle turlayabildiği, doğa sporları ve aktivitelerin bolca yapıldığı bir yer olarak turistlerin oldukça rağbet ettiği bir tatil yöresidir.

 

Konaklama hizmetlerinin son derece kaliteli olduğu Polonezköy’de her mevsim kendine has aktiviteler yapılmakta olup, pansiyonculukta 110 yıllık bir geçmişe sahiptir. İstanbul yoğun kalabalığı ve karmaşası ile insanları yormakta, İstanbul’da yaşayanlar hafta sonu dinlenmek için şehir dışına kaçmaktadır. İlk adreslerden olan Polonezköy’de huzur bulan İstanbullular, hafta sonunun bu güzel beldede dinlenerek geçirmekte, enerji depolamaktadır. Hafta sonu köy kahvaltılarının popüler olduğu Polonezköy’de ulaşım kolay, doğa aktiviteleri boldur. Yürüyüş parkuru 5 km uzunluğunda olup, ziyaretçilerin doğa ile iç içe yürüyüş yapmalarına ve bisiklete binmelerine imkan tanımaktadır.

 

POLONEZKÖY’ÜN EN BELİRGİN ÖZELLİKLERİ

– Şehir karmaşasından uzak doğa ile iç içe bir beldedir.

– Ulaşımı kolay olup İstanbul merkeze 30 km uzaklığındadır.

– Dört mevsim canlı ve keyiflidir.

– Köy kahvaltıları meşhur ve mükemmeldir.

– Kendi mangalınızı yapabileceğiniz lokantaları boldur.

– Havası temiz yemekleri lezzetlidir.

– Yürüyüş ve bisiklet parkuru bulunur.

– At binebileceğiniz at çiftliklerine sahiptir.

– Toplantı, düğün, davet ve kutlamalara da ev sahipliği yapmaktadır.

– Köy tarihçesi ve fotoğraflarına sahip Zofia Teyze hatıra evi ve tarihi köy kilisesi meşhurdur.

 

POLONEZKÖY’E NASIL GİDİLİR?

 

Avrupa yakasından gelenler Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden geçerek Kavacık’tan sonra Polonezköy tabelalarını takip etmektedir. Anadolu yakasından gelenler ise yarım saatte Polonezköy’e ulaşmaktadır. Eğer kendi aracınız yoksa size tavsiyem bir ya da iki günlüğüne bir araç kiaralama yaparak gitmenizdir.

 

KONAKLAMA

 

Saklıköy: 1993 yılında kurulan otel Beykoz İshaklıköy Ovası’ndadır. Ihlamur ve gürgen ağaçları ile çevrili olan otel doğa dostu malzemelerden yapılmıştır. 184 çeşit bitkinin bulunduğu bahçesi görülmeye değerdir. Burada at binebilir, yürüyüş yapabilirsiniz.

 

Hera Butik Otel: 2000 yılında kurulan otel her iki taraftan ormanlarla çevrelenmiştir. 13 odalı otel oldukça konforludur. Ev yapımı yemeklerden öze Rum spesiyallerine kadar birçok lezzeti tadabilir, açık havanın açtığı iştahınızı birbirinden lezzetli yemeklerle doyurabilirsiniz.

 

Club Adampol: Club Adampol, Alinda Otel ve Karçma Kriha Restaurant 1996 yılından bu yana turistleri ağırlamaktadır. Yüzme havuzu, futbol, basketbol ve tenis sahaları spor aktiviteleri ile ilgilenenlerin çok beğendiği alanlardır.

 

Legend Otel Park: Hayvanat bahçesi, masaj ve SPA hizmetleri ile ünlü olan otelde her türlü konforu bulmak mümkündür. Organik mutfağı ve sağlıklı yemekleri ile kaliteli bir hizmet sunan otelin odaları da son derece konforludur.

 

Polonezköy Country Club: Çocuklu ailelerin son derece rahat ettiği tesiste her şey doğaldır. Betonlaşma ve şehir gürültüsünden uzak taş bungalovlardan oluşan Muğla tipi evlere benzeyen odaları turistler çok beğenmekte, şehir yerleşiminden uzak olması nedeni ile gelenlere huzur vermektedir.

 

 

   

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir