Parke Sistreleme Nasıl Yapılır


parke
Parke sistreleme günümüzde yaygınlaşan bir uygulamadır, sistreleme parkenizin eski görünümünden sıyrılıp ilk günkü gibi görünmesidir.

Başlamadan önce iyi bir sonuç almak için bir kaç hazırlık yapmanız gerekiyor, mobilya, perde kaldırılmalı, sistre cila yapılacak odaya badana yapılacak ise yapılmalı daha sonra sistrelenmeli. Süpürgeliklerin kaldırılmayı da unutmayınız.Ciladan önce döşeme sistrelemenmek zorundadır, bu yani döşenen parkeler için de geçerlidir, böylece pürüzlü yerler düzenlenmektedir. Kaç kere sistre yapacağınızın parkenizin durumuna bağlıdır. Sistreleme makine ile sistrelemek için makineye ilk önce kaba zımpara takılır ve ilk sistreleme bu şekilde başlamış olur.

Odanın içerisinde sistre makinasını kullanırken çok yavaş hareket etmeniz işin daha kaliteli olmasını sağlamaktadır. Sistreleme makinası tahta doğrultusuna paralel gidilmelidir eğer parke çok kaba ise çapraz gidilmesi gerekmektedir. İlk sistreden sonra cila sürülmeli ve sistre mankinası ile sistreleme devam etmesi gerekmektedir.

Yere sürülen yağın kuruma sürelerini dikkate alın ve kurduktan sonra ihtiyaç var ise tekrar bir daha yağ sürebilirsiniz. Yüzey işlemlerinin ardından döşemeye 10 saat içerisinde hiç basılmamalıdır, döşeme asıl görüntüsünü iki hafta sonra kazanır. Bu yüzden mobilyaları iki gün sonra koyun ve halıları iki hafta sonra serin. Cilalanmış parkeleri su ile temizlemeyin, hafif ayak izleri ve yapışmış kirler için hafif nemli ya da iyice sıkıştırılmış bir bez kullanın.

http://www.parkecim.net/

 

   

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir