Gözleri dolu dolu bakıyor ama ağzı boş konuşuyordu


Gözlerinde bir anlam vardı kadının, kadın konuşuyor ama adam kadının söylediklerine değil gözüne bakıyordu. Kelimeler havada savruluyor kulakta kayboluyordu. Kadın gözleri ile ne anlattıklarını dile getirebilse adam kadının ağzına bakacak ve bir daha gözlerine bakamayacak diye mi korkuyordu kadın.

Hayır kadın derinlerdeydi. Adamda öyle, ikisi öylece derinlerde bir yerdeydiler. Eğer gözlerdeki anlam kelimelere dökülse adam yüzeye çıkacak ve nefessizlikten ölecekti, kadın tam da bundan korkuyordu.

Zaman dedi, zaman her şeyin ilacı. Zaman mı her şeyin ilacı? ilacın fazlası öldürür ama dedi?

Ve artık bundan sonra ikisinin soluduğu şey oksijen değildi. Ömürlerine ömür katıyorlar, ömürlerinden ömrü çalıyorlardı.

Adam sonunda patladı; Beni hiç anlamıyorlar, beni anlayan sensin ama sen de beni benden almamak için susuyorsun. Kadın en sonunda iyi bir şeyler söylemesi gerektiği anladı ve doğruldu; Evet beni de anlamadılar aynı senin gibi. Ama ben artık yazmıyorum ve öyle derin derin konuşmuyorum. Dans ediyor, alışveriş yapıyorum. Beni anlamıyorlar çünkü ben artık dans ediyorum alışveriş yapıyorum dedi.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.