Çorlu’da Satılık Daire Arayanlar! Bu Yazıyı Okumadan Geçmeyin…


Trakya’nın en çok tanınan ilçelerinden olan Çorlu İstanbul’a yakınlığı, sayısız fabrikaları ve taşıdığı ulaşım kolaylıkları nedeniyle gözde bir yerleşim yeri olma özelliği taşıyor.

 

Eğer siz de Çorlu’da satılık daire arayanlardansanız doğru yerdesiniz! Bu yazı size rehber olacak!

 

Trakya’nın Parlayan Yıldız İlçesi Çorlu’da Yaşam

İstanbul içindeki sanayi tesislerinin çoğunun Çorlu’ya taşınmasıyla büyüyen ve gelişen ilçe, sürekli göç aldığı için konut sektörünün de yatırım gözdesi durumunda. Büyük inşaat firmaları şehrin yeni yapılanan kesimlerine modern ve lüks projeler geliştirmeye devam ediyor. İlçede açılan otel, okul ve sağlık merkezleri de devamlı gelişim gösteriyor. Şu anda toplam 253 bin 551 kişi olan Çorlu nüfusunun, önümüzdeki yıl artması bekleniyor.

Tüm bu özellikler nedeniyle, yatırımcılar bu bölgeye akın ediyor. Arz talep yoğunlu nedeniyle de Çorlu satılık daireler değer kazanıyor ve fiyatlar sürekli artış gösteriyor.

 

Çorlu’da Satılık Daire Seçenekleri ve Fiyatları

Zingat.com Bölge raporu verilerine göre, 2012 ile 2017 yılları arasında Çorlu satılık daire fiyatları önemli miktarda bir değişim kaydediyor. Çorlu’da 100 metrekarelik bir dairenin ortalama fiyatı şu anda 165 bin 350 TL civarında. Çorlu satılık evler için metrekare fiyatları ise ortalama 1.654 TL olarak göze çarpıyor. Tekirdağ’ın en gelişmiş ilçesinde konut fiyatları 2016 yılına göre yüzde 1.57’lik bir artış oranına sahip. Çorlu’da ev satın almak için minimum 124 bin TL ile maksimum 206 bin 688 TL’yi gözden çıkarmanız gerekiyor.

Çorlu satılık ev fiyatları bakımından binaların özelliklerine ve bulundukları semtlere göre değişim gösteriyor. Lüks ve konforlu projelerde yer alan satılık daire fiyatları 950 bin TL’ye kadar çıkabiliyor. Bölgede evlerin geri dönüş süresi 18 yıl. Amortisman süresinin kısalığı da yatırımcıyı bölgeye çağıran bir başka neden olarak karşımıza çıkıyor.

 

Yaşam Koşulları Bakımından Çorlu

İstanbul’un Avrupa yakası toprakları dikkate alınmadan bakıldığında Çorlu, Trakya bölgesinin en büyük yerleşim yerlerinden biri. Hatta bağlı olduğu Tekirdağ ilinden daha büyük ve gelişmiş durumda. Ticari hacmi yoğun olan Çorlu, oldukça önemli organize sanayi bölgelerine sahip. Ayrıca bu ilçe, Türkiye’nin de en büyük 5 ilçesinden bir tanesi. Böylesine büyük bir gelişim Çorlu emlak piyasasını da haliyle hareketlendiriyor. Büyük uydu kentler, modern siteler, her isteğe cevap verebilen alışveriş merkezleri ve fabrikadan halka satış yapan mağazaları ile göz dolduruyor. Çorlu jeolojik ve coğrafi konumuyla da önemli bir ilçe. Çevresindeki tüm yerleşim merkezlerine yollarla bağlanmış durumda. İstanbul’u Edirne’ye bağlayan TEM otoyolu ve D-100 ( E-5 ) devlet yolunun önemli bir kısmı Çorlu’dan geçiyor. Marmara Denizi’ne de kısa bir kıyı şeridiyle bağlanıyor. Marmara Ereğlisi’nde bulunan Martaş ve Tekirdağ’da bulunan Akport liman işletmeleri ilçeye yarım saatlik mesafede. Çorlu’da bir de hava limanı bulunmaktadır. İç ve dış hat uçuşlara uygun olan hava limanı 1998 yılında sivil trafiğe açılmış olup kargo taşımacılığına da hizmet sunmakta.

 

Tüm Çorlu satılık daireler için tıklayın

   

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir